Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

A duhet të marrë pjesë Kosova në EURO U-21 që mund të organizohet nga Shqipëria e Serbia?

Extra AL PVC

Njohësit e futbollit dhe rrethanave sportive në Kosovë e vlerësojnë të ngutshëm dhe të panevojshëm kandidimin e përbashkët ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë për ta organizuar evropianin e futbollit për grup-moshat U21 në vitin 2027.

Gazetari dhe njohësi i rrethanave sportive, Lulzim Shala ka thënë se historia e dhimbshme e Kosovës është ende e freskët dhe se bashkëpunimi i Shqipërisë me Serbinë është shumë i ngutshëm.

Por përtej historisë, trajneri Agron Selmani ka thënë për KosovaPress, se Kosova nuk duhet të abstenojë nga asnjë garë evropiane pa marrë parasysh rrethanave.

Megjithatë, Shala hedh dyshime mbi atë se çfarë rrjedhe do të merrte një rast hipotetik ku Kosova mund të ballafaqohej me Serbinë direkt në fushën e lojës.

Ndryshe nga Kosova, gazetari shqiptar, Erjon Halili konsideron se ky nuk është një bashkëpunim i mirëfilltë ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë.

Ndryshe, në fillim të muajit qershor, Federata Shqiptare e Futbollit bëri të ditur se bashkë me Federatën e Futbollit të Serbisë kanë paraqitur në UEFA kandidaturën për organizimin e Kampionatin Evropian të Futbollit për grup-moshat U21 që do të zhvillohet në vitin 2024.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...