Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Zvicra arreston 5 shqiptar, sekuestron 47 kilogramë kokainë

Extra AL PVC

Në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, Policia Kantonale e Cyrihut kapi rreth 47 kilogramë kokainë në aeroportin e Cyrihut të dielën.

Policia kantonale e Cyrihut, në bashkëpunim me Zyrën Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare, mundi të kryente një grusht shteti: ndërsa kontrollonin një bagazh të dielën, punonjësit e Zyrës Federale të Doganave dhe Sigurisë Kufitare sekuestruan 47 kilogramë kokainë.

Këtë e bëri të ditur Kapo Cyrih të mërkurën.

Hetimet nga policia kantonale e Cyrihut, e cila u thirr menjëherë, çuan përfundimisht në arrestimin e pesë tregtarëve të dyshuar të drogës.

Të arrestuarit janë të moshës 25 deri në 40 vjeç, të gjithë me kombësi shqiptare dhe banues jashtë vendit.

Pas marrjes në pyetje nga policia, burrat u dërguan në prokurorinë publike përgjegjëse.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...