Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

YouTube ka një veçori të re: A do ta përdorni?

Extra AL PVC

Gjegjësisht, në një përditësim të fundit, kërkimi i përmbajtjes me ndihmën e mjetit Google Lens erdhi në YouTube për Android.

Nëse keni versionin më të fundit të YouTube, mund të gjeni ikonën “thjerrëza” në faqen e kërkimit, por mbani në mend se përditësimi është ende duke u përhapur në faza, kështu që mund të mos ju ketë arritur ende.

Prandaj, zgjidhni ikonën pranë mikrofonit dhe do të hapni funksionin e kërkimit të Lens Google. Ka të njëjtën ndërfaqe si versioni origjinal dhe përdor më shumë algoritme për të gjetur informacion nga imazhet dhe tekstet shoqëruese.

Për shembull, nëse përdorni Lens për të nxjerrë një fotografi të një objekti, si p.sh. një tastierë, ai do të shkaktojë një kërkim për fjalën “tastierë” në aplikacionin YouTube. Ekziston gjithashtu një opsion për të kërkuar atë që keni bërë një fotografi në Google.

Në thelb, Google Lens bën atë që është bërë gjithmonë, vetëm tani ju mund ta përdorni atë drejtpërdrejt nga aplikacioni YouTube.

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...