Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

VIDEO/ Shoferi i dehur përplaset me dyqanin, 4 të vdekur dhe nëntë të plagosur

Extra AL PVC

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Long Island, ku si pasojë e një aksidenti të rëndë katër persona kanë humbur jetën dhe 9 të tjerë kanë mbetur të plagosur. Një shofer në gjendje të dehur dhe me shpejtësi marramendëse është përplasur me një dyqan, duke vrarë një oficere policie jashtë detyrës dhe 3 persona të tjerë.

Gjithashtu sipas informacioneve, nëntë persona kanë mbetur të plagosur.

Automjeti drejtuar nga shoferi i dehur, Steven Swaley, pasi ka kaluar një bordurë, ka fluturuar në ajër, duke u përplasur më pas në dyqanin Hawaii Nail & Spa në Deer Park.

Siç raporton nypost, incidenti vrau oficeren jashtë detyrës, Emilia Rennhack, 31 vjeç dhe tre gra të tjera, të moshave 37, 40 dhe 41 vjeç.

Ndërsa një vajzë 12-vjeçare ishte mes të plagosurve.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...