Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

“Time” shpall Zelensky-n njeriun e vitit

ISP Broadcast

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky është “Personi i Vitit i revistës “Time” për vitin 2022.

Zelensky iu dha i njëjti titull dy ditë më parë edhe nga “Financial Times”.

“Zgjedhja e këtij viti ishte më e qarta në kujtesën e gjallë”, shpjeguan drejtuesit e “Time” në shpalljen e zgjedhjes që përfshin, së bashku me Zelensky, “shpirtin e Ukrainës”.

“Pavarësisht nëse reagimet ndaj betejës për Ukrainën janë një reagim shprese apo terrori, Zelensky e ka galvanizuar botën në një mënyrë që nuk e kemi parë në dekada”, thuhet në motivimin e titullit.

Vendimi për të mos u larguar nga Kievi pasi bombat ruse filluan të binin ishte i rëndësishëm. Nga postimi i tij i parë 40 sekonda në Instagram më 25 janar që tregonte se qeveria dhe shoqëria civile e Ukrainës ishin të paprekura, deri te fjalimet pothuajse ditore në Westminster, Bankën Botërore dhe Grammy, presidenti i Ukrainës ka qenë i gjithëpranishëm.

Ofensiva e tij mediatike ka ndryshuar ekuilibrin gjeopolitik duke ndezur një valë veprimi që ka përfshirë globin. /ATSH

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...