Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...

Zogaj: Askush nuk u dënua për masakrën e Burgut të Dubravës

25 vjet më parë, në Burgun e Dubravës ka...

Ekipet e ASK-së do të vazhdojnë regjistrimin e qytetarëve në 11 komuna

Qytetarët e 11 komunave do të mund t’i shfrytëzojnë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tërmeti godet Bosnjë dhe Hercegovinën, lëkundjet ndihen deri në Mal të Zi dhe Kroaci

Extra AL PVC

Një tërmet me magnitudë 4.4  rihter është regjistruar mbrëmjen e së premtes në Bosnjë dhe Hercegovinë, ndërsa është ndjerë në Kroaci dhe Mal të Zi.

Lëkundjet e tokës janë ndjerë në disa qytete në Bosnje dhe Hercegovinë, duke përfshirë Mostarin, Stolac dhe Sarajevë.

Toka është lëkundur për rreth pesë sekonda, gjë që ka shkaktuar shqetësim te qytetarët.

Sipas informacioneve paraprake nga Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 20 kilometra larg Stolacit.

Nuk ka ende informacione për dëme të mundshme materiale.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...

Zogaj: Askush nuk u dënua për masakrën e Burgut të Dubravës

25 vjet më parë, në Burgun e Dubravës ka...

Ekipet e ASK-së do të vazhdojnë regjistrimin e qytetarëve në 11 komuna

Qytetarët e 11 komunave do të mund t’i shfrytëzojnë...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë e diplomimit në Kolegjin Morehouse se i dëgjonte zërat e atyre që protestonin kundër luftës...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e vërtetë që Enver Sekiraqa është arratisur nga Kosova. "Meqe ra fjala, Enver Sekiraqa nuk eshte arratisur,...

Zogaj: Askush nuk u dënua për masakrën e Burgut të Dubravës

25 vjet më parë, në Burgun e Dubravës ka ndodhur një nga masakrat më të mëdha në Kosovë kundër shqiptarëve nga regjimi i Slobodan...