Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Vizitë

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Rama nesër në Berlin, takon kancelarin Olaf Scholz

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Gjermani, në kuadër të rolit pritës të Shqipërisë në Procesin e Berlinit...

Në ditën e Krishtlindjes, Kurti qëndroi në mesin e komunitetit kroat dhe shqiptar në Janjevë

Fillimisht Kryeministri takoi famullitarin e kishës së Shën Kollit në Janjevë, Don Matej Paliq si dhe ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq. “Biseduan për...

Zelensky sot shkon në SHBA, takohet me Bidenin

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do të vizitojë të mërkurën Uashingtonin një një vizitë surprizë për të takuar presidentin amerikan Joe Biden. Për Zelenskyn...

Ambasadorja e USAID-it vazhdon vizitën në Kosovë, sot pritet nga Osmani

Ndihmës Administratorja e USAID-it, Erin E. McKee po qëndron  për vizitë në Kosovë. Në kuadër të kësaj vizite që ka nisur më 3 dhjetor, McKee...

Kusari në Hagë: Me Rexhën dhe tjerët u përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë!

Deputetja e VV-së, Mimoza Kusari-Lila, përmes një njoftimi në Facebook njoftoi se e ka vizituar ish ushtarin e UÇK-së që po mbahet në Hagë,...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, i cili është zhdukur...

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...