Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: buxheti

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

PDK kritikon buxhetin 2023, Reçica akuzon Muratin për dështimin e impiantit në Ferizaj

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) vlerëson se buxheti i vitit 2023 i miratuar dy ditë më parë në Kuvend, është jo zhvillimor dhe diskriminues....

Murati: Projektligji për ndarjet buxhetore për vitin 2023, është më i larti ndonjë herë

Gjatë shqyrtimit në lexim të dytë të Projektligjit mbi ndarjet buxhetore për vitin 2023 në kuvend, ministri i Financave, Hekuran Murati duke kërkuar nga...

Lansohet fushata për punë të denjë, Murati: Jemi këmbëngulës në zbatimin e të drejtave të punëtorëve

Të ardhurat mujore më të larta të punëtorëve në Kosovë janë deri në 400 euro. Kështu u tha në lansimin e fushatës "Punë e...

Tahiri: Prezantimi i buxhetit nëpër komuna është mashtrim, ky buxhet i ka këto tri probleme

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri, thotë se prezentimi i Buxhetit që po u bëhet qytetarëve në komuna është mashtrim i madh, sepse buxheti i...

GAP i reagon Qeverisë për të hyrat vetanake të komunave: Mund të ndikonte në projekte

Instituti GAP ka analizuar ndarjet buxhetore për vitin 2023, duke i krahasuar ato me vitin 2022, ku theksohet se shpenzimet buxhetore në vitin 2023...

Kryeministri Kurti sot në Pejë shpalos buxhetin për vitin 2023

Kryeministri i Republikës së Kosovës Albin Kurti në ora 15:00 sot, në Teatrin ‘Istref Begolli’ do të zhvillojë takim me qytetarët e Pejës për...

​Sveçla: Projektligji për pagat ka kosto buxhetore 745 milionë euro

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka arsyetuar Projektligjin për pagat, i cili tha se përmes këtij projektligji bëhet një...

Komunat e Kosovës të pakënaqura me buxhetin që ua jep Qeveria

Kuvendi i Kosovës ka miratuar në parim buxhetin prej 3 miliardë e 212 milionë euro për vitin 2023, ku 660 milionë i dedikohen qeverisjes...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj...