Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Stuhia tropikale Beryl bëhet më e fortë, derisa i afrohet bregut të Teksasit

Extra AL PVC

Stuhia tropikale Beryl po bëhet më e fortë dhe më e organizuar ndërsa i afrohet bregut të Teksasit.

Kjo u bë e ditur nga një përditësim nga Qendra Kombëtare e Uraganeve.

Beryl aktualisht ka erëra maksimale të qëndrueshme prej 65 mph dhe ndodhet 195 milje në juglindje të Corpus Christi, sipas qendrës.

Shpejtësia përpara e stuhisë është ngadalësuar nga 12 mph në 10 mph.

Disa nga brezat e jashtëm kanë filluar të mbërrijnë përgjatë bregut të Teksasit në formën e shirave të dendur dhe stuhive, tha qendra, raporton CNN.

Beryl ende parashikohet të rifitojë forcën e uraganit më vonë sot, duke u kthyer në veri-veriperëndim këtë pasdite, me një kthesë drejt veriut të hënën.

Qendra e stuhisë pritet të zbresë në bregun e mesëm të Teksasit herët të hënën.

“Ne presim që Beryl të intensifikohet deri në rënien në tokë të hënën herët dhe njerëzit duhet të përgatiten për mundësinë e një uragani të kategorisë 2 në tokë”, paralajmëroi NHC.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...