Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Spanjë – Angli, disa statistika para finales së ‘Euro 2024’

Extra AL PVC

Spanja dhe Anglia do të përballen në finalen e madhe të ‘Euro 2024’.

Kjo do të jetë ndeshja e tretë e Anglisë kundër Spanjës në një kampionat evropian – dhe Tre Luanët triumfuan në dy të mëparshmet.

Të dy kombëtaret janë takuar dy herë edhe në Kupën e Botës. Në vitin 1950 Spanja fitoi 1-0 në një lojë në grup në Rio de Zhaneiro dhe në 1982 ata luajtën një barazim pa gola në ‘Bernabeu’ në fazën e dytë të grupeve.

Ekipi kombëtar i Spanjës ka fituar tre finalet e fundit të turneve ndërkombëtarë, ndërsa nëntë finalet e fundit të Ligës së Kampionëve dhe 10 finalet e Ligës së Evropës që përfshin një skuadër spanjolle dhe një ekip të huaj kanë përfunduar të gjitha me fitoren e atyre që vijnë nga ‘Furia e Kuqe’.

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...