Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Sancho: Saka shënoi për mua e Marcusin

Extra AL PVC

Jadon Sancho e ka përgëzuar Bukayo Sakan për penalltinë e realizuar në Kampionatin Evropian ndaj Zvicrës të shtunën mbrëma.

Sancho nuk ishte pjesë e listës së selektorit Gareth Southgate, por i është gëzuar shumë paraqitjes së sulmuesit të Arsenalit, pasi në “Euro 2020”, kishte humbur penalltinë në finalen ndaj Italisë.

Në finalen që ishte zhvilluar në stadiumin “Wembley” ndaj Italisë, kishin dështuar të realizonin nga pika e bardhë edhe Sancho dhe Marcus Rashford.

Por në Duesseldorf të Gjermanisë, në çerekfinale ndaj Zvicrës, Saka ishte njëri prej pesë lojtarëve të saktë në ekzekutimin e penalltive dhe Sancho e ka përgëzuar shokun e tij. Anglia fitoi 5:3, pasi për Zvicrën dështoi të realizonte Manuel Akanji.

“Jam shumë krenar për këtë djalosh!”, ka shkruar Sancho për Sakan në Instagram.

“Këtë e ke bërë për mua dhe Marcusin, vëlla”, ka shtuar tutje ai.

Sancho dhe Rashford, që janë lojtarë të Manchester Unitedit, mbetën jashtë skuadrës për në “Euro 2024”.

Pas ndeshjes ndaj Zvicrës, Saka ka thënë se vështirësitë që i ka pasur në finalen e para tre vjetëve, i ka përdorur si forcë për të ardhmen.

“Mund të dështosh një herë, por e ke një tjetër shans nëse del në atë pozitë sërish”, ka thënë Saka.

“Jam person që dua të sfidohem vazhdimisht. Kam besim në vete. Dhe kur e pash që topi hyri në rrjetë, isha shumë i lumtur”, ka thënë Saka.

Sulmuesi i krahut ishte edhe realizues i golit të barazimit ndaj Zvicrës në minutën e 80-të, pesë minuta pasi Zvicra realizoi me Breel Embolon për 1:0.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...