Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Saka: Emocione magjike, Zoti na shpërbleu

Extra AL PVC

Bukayo Saka u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes Zvicër-Angli. Në barazim 1-1 u mbyllën 120 minutat, ndërkohë që te penalltitë u treguan më të saktë anglezët, duke siguruar kualifikimin në gjysmëfinalet e Euro 2024.

“Ylli” i Arsenalit realizoi golin që shpëtoi Anglinë 10 minuta përpara fundit të kohës së rregullt, i pari për të në Gjermani 2024. Teksa realizoi saktë edhe penalltinë e tij.
“Ishte magjike dhe e veçantë kjo që ndodhi sot. Pasi e dimë të gjithë se çfarë ndodhi herën e fundit që patëm penallti në Europian”, theksoi Saka.

Duke iu referuar humbjes së finales së Euro 2020 ndaj Italisë falë penalltive. Ku lojtari i Gunners ishte një ndër ata që dështoi të shënonte përballë Gigio Donnarummës.

“Unë besoj në Zot, gjithmonë kam besuar se do e merrja veten pas një gabimi të tillë. Sot pata mundësinë time, e shfrytëzova dhe jam i lumtur.

Luftuam deri në fund, e treguam se sa shumë e duam fitimin e trofeut”, theksoi Bukayo Saka.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...