Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

​Rritja ekonomike e SHBA-së mund të kalojë atë të Kinës

Extra AL PVC

Presidenti amerikan Joe Biden tha se rritja ekonomike e SHBA mund të tejkalojë atë të Kinës dhe të arrijë norma rekord në vitin 2022.

“Ekspertët e pavarur kanë parashikuar se ekonomia amerikane mund të rritet më shpejt se ajo e Kinës këtë vit. Kjo nuk ka ndodhur që nga viti 1976,” tha Biden në Twitter.

Presidenti amerikan shtoi se 10.5 milionë vende pune janë krijuar në SHBA që kur ai mori detyrën.

Sipas Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), rritja ekonomike e Kinës parashikohet të jetë 3.2% këtë vit dhe pritet të rritet në 4.4% në 2023. Ndërkohë, rritja ekonomike e SHBA pritet të jetë 4.4% në 2022 të jetë rreth 1.6 %.

 

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...