Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ronaldo reagon pas eliminimit: Meritonim më shumë, dhamë maksimumin

Extra AL PVC

 

Europiani i fundit i karrierës për Cristiano Ronaldon ishte ky i Gjermanisë, që përfundoi në fazën çerekfinale, aty ku portugezët u mposhtën nga Franca me penallti dhe u detyruan të kthehen në shtëpi.

Disa orë pas eliminimit, ylli portugez ka reaguar në rrjetet sociale, ku ndër të tjera ka theksuar se Portugalia meritonte më shumë dhe se skuadra dha maksimumin në Europianin e Gjermanisë.

“Dëshironim më shumë dhe meritonim më shumë, për te, për të gjithë ju, për të gjithë Portugalinë. Jemi falënderues për gjithçka që kemi dhënë dhe gjithçka që kemi realizuar deri tani. Brenda dhe jashtë fushës jam i bindur që kjo trashëgimi do të nderohet dhe do të vazhdojë të rritet. Të gjithë së bashku”, shkruan ndër të tjera Ronaldo në rrjetet sociale.

Ylli portugez, me 39 vite mbi supe, deklaroi pas ndeshjes ndaj Sllovenisë se ky do të ishte Europiani i fundit i tij, pasi është e vështirë të hamendësohet prania e tij në Euro 2028, kur të jetë thuajse 44 vjeç.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...