Dërgohet në paraburgim shoferi i autobusit që dhunoi seksualisht një të mitur

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...

IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë...

Kandidatët s’e kaluan testin me shkrim, anulohet konkursi për drejtor të Spitalit të Ferizajt

Asnjëri prej 2 kandidatëve që kanë hyrë në test...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Reshjet e dendura të shiut sjellin reduktime të ujit në këto zona

Extra AL PVC

Nga reshjet e dendura atmosferike është shkaktuar ngritje e turbullirës së ujit në kanalin e Ibrit.

Kështu ka bërë të ditur përmes një njoftimi Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, në të cilën tutje thuhet se Impianti i Trajtimit të ujit në Shkabaj dhe Drenas, nuk kanë mundësi teknike të trajtojnë ujin për pije.

“Si pasojë e kësaj, Fushë Kosova së bashku me Zonēn Industriale, do të ketë redukime të ujit duke filluar nga ora 11:00 dhe do zgjasë deri në 15:00, të ditës së sotme, një lloj edhe Obiliqi me fshatra. Çrregullime me furnizimin do të kenë edhe një pjesë e Lagjes Arbëria dhe Kodra e Trimave”, thuhet tutje.

Kjo gjendje vazhdon deri në përmirësimin e situatës me turbullirë në kanal, sipas ujësjellësit.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Dërgohet në paraburgim shoferi i autobusit që dhunoi seksualisht një të mitur

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë...

IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë...

Kandidatët s’e kaluan testin me shkrim, anulohet konkursi për drejtor të Spitalit të Ferizajt

Asnjëri prej 2 kandidatëve që kanë hyrë në test...

Pse kryeministri Kurti i sulmoi sot ish kryeministrin Thaçi dhe Mustafa?

Shkruan: Afrim Kasolli   Sa më shumë që shtohet presioni mbi...

Dërgohet në paraburgim shoferi i autobusit që dhunoi seksualisht një të mitur

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit I.R., për shkak...

IPK rekomandon suspendimin e Riza Muratit, kapitenit të Policisë të dyshuar për dhunë në familje

Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) i ka rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e kapitenit policor Riza Murati, i cili është shef i Sektorit qendror...

Kandidatët s’e kaluan testin me shkrim, anulohet konkursi për drejtor të Spitalit të Ferizajt

Asnjëri prej 2 kandidatëve që kanë hyrë në test me shkrim për t’u bërë drejtor i Spitalit të Ferizajt, Ragip Bytyqi dhe Gzim Shala...