Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Rekord në Las Begas, pesë ditë radhazi temperatura mbi 46.1 gradë

Extra AL PVC

Në Las Vegas në shtetin amerikan të Nevadës, janë shënuar pesë ditë rekord me një temperaturë prej 46.1 gradë Celsius.

Ndërsa, të dielën u regjistruar 48.8 gradë në Las Vegas të dielën, që është temperatura rekord e regjistruar ndonjëherë në atë qytet, raportoi Washington Times. Të martën, në atë qytet u shënuan 48.3 gradë, e cila theu rekordin e 9 korrikut prej 46.6 gradë, që u regjistrua në vitin 2021.

Të mërkurën, temperatura në Las Vegas ishin mbi 46.1 gradë.

“Kjo është vala më ekstreme e të nxehtit në historinë e rekordeve në Las Vegas që nga viti 1937,” tha meteorologu John Adair, i cili ka punuar në zyrën e Shërbimit Kombëtar të Motit në Nevadën jugore për tre dekada.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...