Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Pse nuk mund të flesh pa një batanije apo çarçaf?

Extra AL PVC

Të qëndroni në gjumë gjatë motit të nxehtë është një nga gjërat që na bën të ndihemi paksa në ‘’siklet’’ kur këto temperatura janë aq të larta për tu përballuar. Zgjidhja më e  lehtë për të qëndruar të freskët dhe të flini më mirë do të ishte hedhja e mbulesave tuaja – megjithatë pa marrë parasysh sa djersiteni gjatë gjumit prapë iu duket e pamundur të flini pa një mbulesë, shkruan Gazeta Metro.

Pse është problem të fjeturit pa u mbuluar me diçka, edhe pse për ne do ishte më mirë dhe nuk do kishim të nxehtë?

Temperatura juaj vazhdon të bjerë gjatë gjithë natës. Është mënyra e trupit tuaj për të kursyer energji, kështu që mund të ridrejtohet në sisteme të tjera si tretja. Çarçafët dhe batanijet e mbajnë trupin tuaj me temperaturë konstante që të mos bjerë shumë poshtë dhe nga të ftohtit të zgjoheni.Ashtu si rënia fillestare e temperaturës së trupit që është një ndihmesë për gjumë, njëjtë janë edhe mbulesat mbi trupin tuaj të lodhur.Ekspertët i quajnë këto shenja “shenja të fillimit të gjumit’’. ‘’Është pjesë e rutinës suaj, dhe pa atë truri juaj ndjen se diçka mungon dhe mund ta ketë të vështirë të relaksohet,” tha Wermter.

Plus, është një gjë e rehatshme.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...