Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Policia ndalon edhe tre persona të tjerë për shpërndarjen e posterëve me figurën e terroristit të vrarë në Banjskë

Extra AL PVC

Policia ndalon edhe tre persona të tjerë për shpërndarjen e posterëve me figurën e terroristit të vrarë në Banjskë

Përveç një personi që u arrestua pak më parë, tashmë Policia e Kosovës ka identifikuar edhe katër persona të tjerë të mitur që janë hasur duke vendosur disa pamflete, ndër to disa me figurë të terroristit serb që u vra në Banjskë të Zveçanit.

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshsani, tha se nga tre personat që janë intervistuar janë gjetur prova materiale që e mbështesin veprën “Nxitjes së urrejtjes”.

Elshsani njoftoi se njësitë policore janë duke punuar që të intervistohet edhe personi i pestë lidhur me këtë rast.

“Përpos personit të parë që është arrestuar, 3 të tjerët pas intervistimit janë liru arnë procedurë të rregullt”, tha Elshani.

Ndërkohë, aksionet janë realizuar në Mitrovicë të Veriut dhe në Zubin Potok.

Gjatë aksionet njësitë policore kanë konfiskuar rreth 15000 stikera.

 

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...