Të fundit:

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Sekuestrohen 24 thika në Merdarë, policia nis hetimet

Policia Kufitare e Kosovës në Merdare, gjatë realizimit të...

Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik...
ISP BroadcastISP Broadcast

“Po ku ka si ti o Shqipëria ime”, motoja në Euro 2024

ISP Broadcast

Sot Kombëtarja luan sot në shtëpi, në Arenën Kombëtare, me Ishujt Faroe, ku pritet që më shumë se një ndeshje të jetë një festë e madhe.

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar moton dhe logon e përfaqësimit të kuqezinjve në Gjermani.

Me moton “Po ku ka si ti o Shqipëria ime”, dhe logon me simbolin e shqiponjës së formuar me duar dhe kupës se Kampionatit Evropian, FSHF ka njoftuar edhe për festën e paharrueshme pas përfundimit të ndeshjes, shkruan SS.

“Festojmë së bashku kualifikimin e kombëtares në Euro 2024. Këngëtarë, valltarë, fishekzjarrë, koncert i madh bashkë me lojtarët në stadium. Mos e humbisni! Një natë magjike me yjet e Kombëtares”, thuhet në njoftim.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Sylvinho, do të zbresin në fushë për fitore, edhe pse një pikë mjafton sonte për ta mbyllur në krye të grupit. Lojtarët janë lider të grupit E me 14 pikë.

Trajneri brazilian pritet të bëjë 6 ndryshime në formacion krahasuar me titullarët e transfertës ndaj Moldavisë.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Ishujve Faraoe zhvillohet sonte në orën 20:45.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Çfarë do të thotë të falësh dikë me zemër

“Të falësh dikë nuk do të thotë ta dënosh...

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj në fshatin e saj të lindjes. Ndërsa, Prokuroria bënë thirrje të respektohet e drejta e privatësisë...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave në oborrin e shtëpisë së një ndërtese në Berlin, njoftoi policia të dielën. 30-vjeçari thuhet se...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura sa i përket ngjyrës së syve. Ngjyrë kafe apo të zezë, ata jeshilë apo të...