Të fundit:

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Sekuestrohen 24 thika në Merdarë, policia nis hetimet

Policia Kufitare e Kosovës në Merdare, gjatë realizimit të...

Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik...
ISP BroadcastISP Broadcast

Petkoviq: “Në radhët e Policisë së Kosovës ka pasur vrasës me pagesë”

ISP Broadcast

Drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për Kosovë, Petar Petkoviq, sot në një konferencë për media ka thënë se “Policia e Kosovës po hakmerret ndaj serbët dhe se terrori i Albin Kurtit po rritet dita ditës”.

Ai gjithashtu ka pretenduar se “nuk ka reagim adekuat” nga Perëndimi për atë që po ndodh në Kosovë dhe për këtë arsye qeveria atje, siç thotë ai, “mund të bëjë gjithë ato çfarë është duke bërë”.

“Prandaj EULEX-it iu refuzua të marrë pjesë në hetime me policinë e Kosovës dhe të punojë në terren pas ngjarjeve tragjike në Banjskë. Nëse dikush mendon se dikush do ta fshijë pyetjen tonë pas një kohe – e ka gabim”, ka pretenduar Petkoviq, edhe pse javën e kaluar EULEX-i ka dal me komunikim zyrtar se ata nuk janë ndaluar nga Policia e Kosovës në asnjë mënyrë por se kanë pasur bashkëpunim dhe koordinim të plotë me autoritetet e Kosovës gjatë gjithë kësaj ngjarjeje.

Ai ka shtuar se në radhët e policisë së Kosovës “ka pasur vrasës me pagesë”.

“Ata duan të fshehin se serbët janë vrarë pa dallim. Ata nuk duan të vërtetohet se në radhët e Policisë së Kosovës ka pasur vrasës me pagesë, të cilët kanë ardhur nga kampe të ndryshme terroriste me qëllim të vrasjes së të gjithë serbëve. Kjo është arsyeja pse ata nuk e lejuan EULEX-in të përfshihet në hetim”, e tejkalon Petkoviqi edhe shefin e tij me propagandë anti-kosovare dhe me tentim për t’i shtrembëruar faktet.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Çfarë do të thotë të falësh dikë me zemër

“Të falësh dikë nuk do të thotë ta dënosh...

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj në fshatin e saj të lindjes. Ndërsa, Prokuroria bënë thirrje të respektohet e drejta e privatësisë...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave në oborrin e shtëpisë së një ndërtese në Berlin, njoftoi policia të dielën. 30-vjeçari thuhet se...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura sa i përket ngjyrës së syve. Ngjyrë kafe apo të zezë, ata jeshilë apo të...