Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

Përfundon xhiro e 24, ja tabela e Superligës (FOTO)

ISP Broadcast

Superliga e Kosovës e kompletoi sot edhe xhiron e 24 të këtij edicioni, ku dy derbi u zhvilluan të cilët nuk prodhuan fitues.

Derbi mes liderit dhe vendit të dytë të tabelës përfundoi me ndarje të pikëve mes dy ekipeve, ku Ballkani dhe Drita barazuan 1:1.

Po ashtu, me barazim përfundoi edhe derbi mes Gjilanit dhe Prishtinës, ku pas plot 90′ minutave lojë asnjëra skuadër nuk arriti ta gjej golin.

Me pikët e reja, Ballkani vazhdon ta kryesojë tabelën tani në kuotën e 50 pikëve, krahas Dritës që renditet në vendin e dytë me 48 pikë të arkëtuara.

Në anën tjetër, Gjilani zë vendin e tretë me 39 pikë, shtatë sosh më shumë se Prishtina që mbyll Top 4 e tabelës.

Më poshtë mund të gjeni tabelën e Superligës së Kosovës pas xhiros së 24.

/TV Aebëria

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...