Të fundit:

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në një...

Mot pjesërisht i vranët gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Pamje nga rrahja mes shqiptarëve dhe serbëve në qytetet zvicerane pas ndeshjes Serbi – Zvicër

ISP Broadcast

Zvicra e shënoi mbrëmë një fitore spektakolare në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Helvetët mundën Serbinë në “974 Stadium” dhe siguruan plasmanin tutje në fazën e eliminimit direkt.

 

 

Një gol për Zvicrën e shënoi edhe Xherdan Shaqiri, derisa Granit Xhaka luajti nga fillimi e deri në fund duke bërë paraqitje brilante.

Pas ndeshjes, nuk munguan as rrahjet e incidentet mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serbë në Zvicër.

Në disa video të publikuara në internet shihen rrahjet dhe sherret mes serbëve dhe shqiptarëve.

 

 

Për më shumë, pamjet në vazhdim./TV Arbëria

LEXO EDHE:

Në Zvicër frikësohen se FIFA mund të hapë hetime ndaj Xhakës për gjestin e bërë dhe fanellën e Jasharit

spot_img

Të fundit

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në një...

Mot pjesërisht i vranët gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në një intervistë për median boshnjake “Istraga” deklaron se ai së bashku me familjen e tij ndjehet...

Mot pjesërisht i vranët gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell. Temperaturat minimale do...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...