Të fundit:

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Vetaksident në Veternik, lëndohet një person

Një person është lënduar si pasojë e një vetaksidenti...

Rama takon Kurtin, i shpreh mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit me Serbinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur sot në...
ISP BroadcastISP Broadcast

Pak orë para finales, KB Trepça ka një lutje për tifozët

ISP Broadcast

Finalja e madhe e Superkupës së Kosovës në basketboll tashmë ka vetëm edhe pak orë deri tek zhvillimi dhe atmosfera në palestër pritet të jetë e zjarrtë.

Për këtë garanton fakti se tashmë janë shitur të gjitha biletat për këtë ballafaqim, por dy grupeve të tifozerive “Plisave” dhe “Torcidës” po iu kërkohet që të jenë të përmbajtur gjatë dhe pas ndeshjes.

Është klubi i basketbollit Trepça që ka lëshuar një thirrje në faqen zyrtare duke kërkuar vetpërmbajtje nga tifozët, edhe pse rivaliteti ndërmjet tyre është jashtëzakonisht i madh.

“Vendi ynë asnjëherë nuk ka pasur nevojë më shumë se sot për unitet. Andaj edhe ne si klub i ftojmë tifozeritë e të dy ekipeve që të na bashkangjiten në këtë thirrje.”, thuhet në thirrjen e KB Trepçës.

“E dimë se rivaliteti në mes Trepçës dhe Prishtinës gjithmonë ka qenë, është dhe kurrë nuk do të vdes, po ashtu edhe rivaliteti në mes të “Torcidës” dhe “Plisave” asnjëherë nuk do të shuhet, por sot vendi ynë dhe tifozëritë tona si asnjëherë më parë kanë nevojë të janë të përmbajtura dhe në përkrahje të Policisë së Kosovës.”

“Të mos shkaktojmë probleme sepse sot më shumë se çdo herë vendi na thërret. Do të ketë kohë edhe për rivalitet, sot duhet të fitoj Kosova.”, thuhet në fund të kësaj thirrje.

Ndeshja Sigal Prishtina-Trepça do të zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë me fillim nga or 17:00.   /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me...

Rada Trajkoviq flet për kërcënimet me jetë që i merr

Politikanja serbe Rada Trajkoviq, ka folur rreth kërcënime me...

Mërgim Berisha pas debutimit: Ka qenë gjithmonë ëndërr të luaj për Gjermaninë

Sulmuesi shqiptar i Augsburgut, Mërgim Berisha ka debutuar me Kombëtaren e Gjermanisë në miqësoren kundër Perusë të zhvilluar të shtunën mbrëma. Gjermani ka fituar me...

Kosi dhe dobitë shëndetësore nga konsumimi i tij

Shkenca thotë se vetëm një sasi e vogël kosi në frigorifer paraqet një “arsenal” të vërtetë të mbrojtjes shëndetësore. Më poshtë do të njiheni më...

Gjermani, krimi rritet me 11,5% krahasuar me një vit më parë

Numri i veprave penale në Gjermani u rrit me 11,5% në 2022, krahasuar me një vit më parë, sipas një raporti të Statistikave të...