Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Nisin dy ndeshjet e grupit F të Botërorit

Extra AL PVC

Kanë startuar tashmë dy ndeshjet jashtëzakonisht interesante të grupit F të Kampionatit Botëror, nga ku edhe do të dalin dy skuadra që do të kualifikohen në mesin e 16 skuadrave më të mira të këtij kompeticioni.

Maroku do të kërkojë që ta bëjë mrekullinë duke u kualifikuar tutje dhe këtë mund ta bëjë nëse e mposht Kanadanë për të përfunduar kështu si e dyta në këtë grup.

Vëmendja kryesore do të jetë në “Ahmad bin Ali Stadium”, aty ku zhvillohet përballja direkte ndërmjet Kroacisë dhe Belgjikës. Kjo e fundit është në një pozitë më të vështirë pas ka një pikë më pak dhe vetëm fitorja mund ta dërgonte në fazën tjetër.

Të dy ndeshjet kanë nisur nga ora 16:00.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Prezantuesja shqiptare i hyn botës së aktrimit

Prezantuesja e njohur shqiptare, Arbana Osmani, tashmë ka hyrë në botën e aktrimit. Lajmi u bë publik përmes një videoje të postuar në llogarinë e...

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do të eksplorojë për mënyra se si të përdorë në të ardhmen të ardhurat nga asetet...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë të palestinezëve, UNRWA, duke ofruar një pako të ndihmës humanitare në vlerë prej 35 milionë...