Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

Neymar: Nuk e di nëse do të jem në Botërorin e ardhshëm

ISP Broadcast

Një tjetër Kampionat Botëror, një tjetër zhgënjim. Neymar, edhe një herë, nuk mund ta çonte Brazilin drejt lavdisë. Ka qenë një seri dhimbjesh për yllin brazilian, duke filluar nga Botërori 2014, kur një Neymar i dëmtuar shikoi nga ana tjetër poshtërimin 1-7 në gjysmëfinale nga Gjermania. Më pas erdhi humbja zhgënjyese 1-2 kundër Belgjikës në çerekfinale në edicionin e fundit.

Katar 2022 filloi me një ecuri të përzier për Neymar, me Brazilin që fitoi ndeshjen e parë kundër Serbisë, por ai u lëndua përsëri dhe u largua nga dy ndeshjet e ardhshme. Ai u rikthye kundër Koresë së Jugut dhe frymëzoi ekipin për një fitore me rezultat 4-1.

Brazili dhe Neymar besuan se kishin kaluar në gjysmëfinale kur ai krijoi një moment magjik për ta çuar skuadrën përpara në vazhdimin e parë. Por Kroacia shënoi golin e barazimit dhe fitoi në penallti për të thyer zemrat e brazilianëve dhe për të përlotur Neymarin dhe të tjerët.

Pas ndeshjes, ylli i PSG-së la shumë dyshime nëse do të jëtë pjesë e Botërorit të ardhshëm.

“Sinqerisht, nuk e di. Mendoj se të flasësh tani është e keqe për shkak të nxehtësisë së momentit. Ndoshta nuk jam duke menduar drejt,” tha Neymar.

“Të them se ky është fundi do të ishte e ngutshme, por as nuk garantoj asgjë. Të shohim se çfarë do të ndodhë në vijim. Dua ta kaloj këtë kohë për të menduar për këtë, të mendoj për atë që dua për veten time. Nuk do ta mbyll derën për të luajtur me Brazilin, as nuk them 100 për qind se do të kthehem”, u shpreh në fund Neymar. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...