Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ndërron jetë veterani i UÇK-së Imer Rexhaj në moshën 46 vjeçare

Extra AL PVC
Ka ndërruar jetë veterani i Luftës së Fundit në Kosovë, Imer Rexhaj nga fshati Petrovë i Shtimes.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja “Ferizaj Media”.

Imer Rexhaj mori pjesë në luftën për çlirimin e vendit bashkë me vëllezërit e tij Fatmirin dhe Xhevatin.

Ndërsa, OVL, dega në Shtime kanë shprehur ngushëllime për bashkëluftëtarin e tyre.

I ndjeri do të varroset sot më datë 10.07.2024 me ceremoni ushtarake, në orën 18:00 , në varrezat e fshatit Petrovë, ndërsa Imeri pas vetes la bashkëshorten edhe dy fëmijë.

Njoftimi i plotë:

Lajm i hidhur: Ndërron jetë, në moshën 46 vjeçare Veteran i Luftës së UÇK-së. IMER (BEQIR) REXHAJ, nga fshati Petrovë.

***

Njoftim Mortor!

Të tronditur thellë sot në këtë mëngjes morëm lajmin e pa pritur shumë të hidhur për ikjen në amshim edhe të një luftëtarit të lirisë!

Ndërron jetë, në moshën 46 vjeqare Veteran i Luftës së UÇK-së. IMER (BEQIR) REXHAJ, nga fsh. Petrovë.

Ceremonia ushtarake e varrimit do të bëhet sot më datë 10.07.2024, në orën 18:00 , në varrezat e fshatit Petrovë afër Xhamis.

Imeri pas vetes la bashkëshorten edhe dy fëmijë.

Familja Rexhaj, po edhe Imeri, Kosovës e lirisë i dhanë shumë, nga kjo familje Imeri në radhët e UÇK-së ishe vet i treti me dy vëllezrit Fatmirin dhe Xhevatin. Sakrifica sublime dhe mundi i bijëve dhe bijave na solli lirinë e pritur gjatë, ndaj me këtë rastë OVL të UÇK dega Shtime i shprehë ngushëllime Familjes Rexhaj, bashkëluftëtrëve, farefisit dhe miqve.

Lavdi jetës dhe veprës së veteranit Imer Rexhaj!

I leht të qoftë dheu i Kosovës!

Njofton OVL – UÇK Shtime 

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...