Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Montella: Ishim shumë pranë ëndrrës, Turqinë e pret një e ardhme e ndritur

Extra AL PVC

Turqia nuk ia doli të siguronte fazën gjysmëfinale të EURO 2024, me skuadrën turke që u eliminua në çerekfinale përballë Holandës edhe pse pjesën e parë e mbyll në avantazh.

Në Berlin, Turqia ishte shumë pranë historisë, por në fund nuk ia doli, teksa pas ndeshjes, trajneri Vincenzo Montella theksoi se ndihet i trishtuar, por nuk ndjen aspak keqardhje, pasi për të skuadra tregoi shumë në këtë Europian.

“Mendoj se bëmë një vend krenar dhe unë jam krenar për lojtarët, për grupin që krijuam, për të gjithë atmosferën dhe ëndrrat tona. Futbolli është i tillë, edhe humbjet duhen pranuar, edhe ato të pamerituara si ajo ndaj Holandës. Zhvilluam një ndeshje të madhe përballë një kundërshtari të fortë, mbyllëm pjesën e parë në avantazh dhe kishim mundësi të dyfishonim, por nuk ia dolëm. Këtë aspekt duhet ta përmirësojmë. U ndëshkuam në një moment pakujdesie, por ne krenohemi me atë çfarë dhuruam në këtë Europian. Personalisht mendoj se Turqia ishte një skuadër që u pëlqye edhe nga të tjerët. Lotët e Çalhanoglu? Të gjithëve na vjen keq, ishim pranë një ëndrre të madhe. Lojtarët më të ndjeshëm, si Çalhanoglu, e përjetuan dhimbjen në lot, por është një ekip i ri, jam i sigurt se e ardhmja është premtuese” – përfundoi Montella.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...