Të fundit:

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova,...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Ministri britanik i mbrojtjes “i hapur” për dërgimin e armëve me rreze më të gjatë në Ukrainë

ISP Broadcast

Sekretari britanik i Mbrojtjes Ben Wallace tha sot se ai do të pranonte mundësinë e furnizimit të Ukrainës me sisteme të armëve britanike me rreze më të gjatë veprimi, nëse Rusia vazhdon të synojë zonat civile.

“Ne kemi sisteme armësh me rreze më të gjatë dhe nëse rusët vazhdojnë të synojnë objektiva civile dhe shkelin dispozitat e Konventës së Gjenevës, unë do të jem i hapur për të shqyrtuar hapat tanë të ardhshëm”, tha Wallace.

Ukraina ka akuzuar Rusinë për përdorimin e dronëve “kamikaze” për të goditur objektet e infrastrukturës energjetike dhe objektivat e tjera civile.

Që nga fillimi i sulmit të Rusisë në Ukrainë më 24 shkurt, Britania e Madhe ka dhënë 3.8 miliardë funte në mbështetje të Ukrainës, duke përfshirë trajnimin ushtarak, furnizimet me armë dhe ndihmën humanitare.

 

spot_img

Të fundit

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me...

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova,...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Schmid që është edhe zëdhënësi i politikës së jashtme të SPD-së,...

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova, Mazgit-Bresje, në të cilin janë përfshirë 14 automjete dhe janë lënduar disa persona. Drejtori i Emergjencës...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për kujdes gjatë vozitjes, sidomos gjatë mjegullës ku zvogëlohet dukshmëria. Policia ka kërkuar në një postim në...