Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Miliarderi Alex Soros i jep fund beqarisë, kush është partnerja e tij

Extra AL PVC

Djali i filantropit George Soros, Alex Soros 38 vjeç, i ka dhënë fund beqarisë.

Ai ka publikuar në rrjetet sociale një video ku i ulet në gjunjë partneres së tij duke i propozuar.

“Ndodhi. Ne nuk mund të jemi më të lumtur, më mirënjohës apo më të dashuruar se kaq”, shkruan ai krah fotos romantike.

Partnerja e tij, Huma Abedin, është 48 vjeç dhe është një nga bashkëpunëtoret më të besuara të Hillary Clinton.

Abedin dhe Soros dolën për herë të parë publikisht si çift në shkurt, pasi Soros publikoi në Instagram një postim romantik me Huma Abedin për ditën e Shën Valentinit.

Abedin ishte e martuar më parë me ish-kongresmenin Anthony Weiner, i cili u dënua me 21 muaj burg për marrëdhënie seksuale me një të mitur në vitin 2017, në të njëjtin vit që Abedin bëri kërkesë për divorc. Ajo u përfol se ishte e lidhur me Bradley Cooper në vitin 2022. Ndërkohë, Soros është një filantrop dhe investitor që menaxhon Fondacionin e Familjes Soros dhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur, një organizatë jofitimprurëse që mbështet demokracitë globale dhe të drejtat e njeriut./vizionplus.tv

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexander Soros, PhD (@alexsoros)

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...