Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Mbappe: Në Itali do të shkoja vetëm te Milani

ISP Broadcast

Superylli i PSG-së dhe Francës, Kylian Mbappé i tha një tifozi se ai do t’i bashkohej Milanit nëse do të transferohej në Serie A.

Reprezentuesi francez u emërua në FIFA FIFPRO Men’s World 11 të hënën mbrëma dhe pas ceremonisë së mbajtur në Paris, një tifoz i kërkoi të transferohej në Serie A.

Përgjigja ishte e shkurtër dhe e shpejtë, me superyllin francez që pretendoi se do t’i bashkohej Milanit nëse do të kalonte në Serie A një ditë, përcjellë TV Arbëria.

Kuqezinjtë dihet se janë skuadra e preferuar e Mbappes në Itali. Një vit më parë, ai tha për “Gazzetta” se:

“Lidhja ime me Milanin është e veçantë. Si fëmijë kam pasur një dado italiane dhe kam kaluar shumë kohë me familjen e saj, të gjithë tifozët e Milanit. Kështu, falë tyre, edhe unë bëja tifo për ‘Rosonerët’ dhe pashë shumë ndeshje të Milanit”.

Fotoja e Mbappe-s i veshur me fanellën e kuqezinjve gjatë një interviste si fëmijë është përdorur shpesh nga tifozët e Milanit në rrjetet sociale ndër vite.

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...