Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Mbappe arrin marrëveshje të re me PSG-në

Extra AL PVC

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe thuhet se ka arritur një marrëveshje me Paris Saint-Germain për të lejuar largimin e tij në verën e vitit të ardhshëm dhe ky lajm i konvenon Real Madridit, i cili ka kohë që është i interesuar për të.

Mbappes i detyrohet një bonus besnikërie prej 40 milionë eurosh për të qëndruar në PSG këtë sezon, por lojtari ka rënë dakord të mos marrë paratë nëse do të lejohet të largohet në 2024.

Është gazetari dhe eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano, i cili ka zbuluar një gjë të tillë.

“Kylian Mbappe ka rënë dakord të mos marrë bonusin e tij vjetor të besnikërisë për të luajtur sërish me PSG-në”, ka thënë fillimisht Fabrizio Romano.

“Me sa dëgjoj, mendoj se destinacioni i tij verën e ardhshme do të jetë Real Madrid, qoftë me klauzolë apo pa pagesë”, përfundoi italiani.

Duhet theksuar se Real Madridi nuk bëri asnjë përpjekje për të nënshkruar me Mbappe këtë verë pasi nuk dëshironte një betejë transferimi me PSG.

Megjithatë, Los Blancos do të dalë me të gjitha armët verën e ardhshme për të marrë njeriun e tyre pasi ai do të jetë i disponueshëm falas.

/TV Arbëria

 

spot_img

Të fundit

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së Jugut, ka folur për urën mbi Ibër në Mitrovicë, si një prej çështjeve që ka...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u sulmua nga RTK-ja, foli në Pressing për sulmin që i është bërë medias së tij...

“Më kërkuat lekë, e më telefonuat më numër privat- vetëm pse jam nga Kosova” – Mediumi JOQ Albania tenton ta shantazhoj biznesin nga Prishtina

Ditëve të fundit ka bërë bërë bujë të madhe çështja e uljes së numrit të vizitorëve nga Kosova për në plazhet shqiptare, shkruan Arbëria...