Të fundit:

KFOR-i zhvillon ushtrime për të mbajtur një mjedis të sigurt

Ushtarët në Komandën Rajonale Perëndim ‘Sierra Coy’ të KFOR-it...

Nis takimi për Asociacionin, Kurti s’e komenton

Pas homazheve te shtatorja e heroit, Zahir Pajaziti, presidentja...

Bie nga një lartësi derisa po punonte, lëndohet një person në Prizren

Një person është lënduar derisa ishte duke punuar në...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Lajçak në darkë pune me Bislimin

ISP Broadcast

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të takohet sonte me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Besnik Bislimi.

Kështu konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Klisman Kadiu, këshilltar për media i zëvendëskryeministrit. Ai tha se Lajçak dhe Bislimi do të takohen për një darkë pune.

Qeveria e Kosovës tha po ashtu më herët se nuk ka asnjë kërkesë për një takim mes Lajçakut dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Për këtë vizitë të Lajçakut ende nuk ka detaje të hollësishme, por diplomatët në Bruksel pohojnë se edhe këtë vizitë duhet parë si vazhdim të përpjekjeve dinamike për të bindur palët që të pranojnë propozimin evropian për marrëveshjen bazë për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë.

spot_img

Të fundit

KFOR-i zhvillon ushtrime për të mbajtur një mjedis të sigurt

Ushtarët në Komandën Rajonale Perëndim ‘Sierra Coy’ të KFOR-it...

Nis takimi për Asociacionin, Kurti s’e komenton

Pas homazheve te shtatorja e heroit, Zahir Pajaziti, presidentja...

Autobusi bie nga ura, vdesin katër futbollistë të rinj

Katër persona kanë vdekur pasi një autobus që transportonte...

Bie nga një lartësi derisa po punonte, lëndohet një person në Prizren

Një person është lënduar derisa ishte duke punuar në...

KFOR-i zhvillon ushtrime për të mbajtur një mjedis të sigurt

Ushtarët në Komandën Rajonale Perëndim ‘Sierra Coy’ të KFOR-it të përbërë nga dy toga italiane, një togë e Maqedonisë së Veriut dhe një togë...

Nis takimi për Asociacionin, Kurti s’e komenton

Pas homazheve te shtatorja e heroit, Zahir Pajaziti, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti janë pyetur në lidhje me takimin në ambasadën amerikane. Shefi...

Autobusi bie nga ura, vdesin katër futbollistë të rinj

Katër persona kanë vdekur pasi një autobus që transportonte ekipin e futbollit Esporte Clube Vila Maria Helena u rrëzua nga një urë në Brazil...