Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve...

Kurti viziton qendrën e turizmit në Pejë, thekson rëndësinë e zhvillimit të tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi qendrën e turizmit...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Lajçak arrin në Qeveri, nis takimin me Kurtin

Extra AL PVC

Përfaqësuesi i Posaçëm i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka arritur në Qeveri. Lajçak do të takohet me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Ndryshe, Lajçak ka qëndruar të hënën për vizitë në Beograd ku është takuar me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq. Përmes një postimi në Twitter, ai tha se kanë diskutuar për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve si dhe kthimin e serbëve të Kosovës në institucione.

“Sot në Beograd diskutova rrugën përpara për normalizimin e marrëdhënieve si vazhdim i takimeve të fundit të Dialogut me@predsednikrs @avucic. Ne folëm edhe për çështjet aktuale, duke përfshirë kthimin e serbëve të Kosovës në institucionet e Kosovës, Udhërrëfyesin e Energjisë dhe personat e pagjetur”, shkroi ai.    /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar...

Shifrat marramendëse të fitimeve të Real Madridit çdo ditë nga muzeu nga fanellat e Mbappes

Rinovimi i madh i “Santiago Bernabeut”, i cili përfshinte...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve...

Kurti viziton qendrën e turizmit në Pejë, thekson rëndësinë e zhvillimit të tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi qendrën e turizmit...

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar malazezët për ditën e Shtetësisë, duke shtuar gjithashtu se politika hegjemoniste e Serbisë po sfidon...

Shifrat marramendëse të fitimeve të Real Madridit çdo ditë nga muzeu nga fanellat e Mbappes

Rinovimi i madh i “Santiago Bernabeut”, i cili përfshinte zgjerimin e muzeut të klubit dhe dyqaneve të mëdha përreth, fitimi i Ligës së Kampionëve...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve ultravjollcë është shumë i lartë, rritet rreziku për zhvillimin e kancereve të lëkurës, shkruan Alsat. Dermatologët...