Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Kundërshtarët e kanë frikë Mbappe”, Deschamps: Është fakt që shënojmë pak gola

Extra AL PVC

Franca përgatitet për një gjysmëfinale të zjarrtë ndaj Spanjës në Euro 2024. “Gjelat”, ndërkohë vijojnë të vuajnë kritikat për performancat nën nivel dhe golat e paktë të shënuar.

Megjithatë, trajneri Didier Deschamps thekson se nuk i interesojnë kritikat, por shtoi se për të e rëndësishme është që brenda grupit atmosfera të jetë pozitive.

“Nuk ka kritika në lidhje me sulmin, pasi është fakt që skuadra shënon pak. Kemi një skuadër shumë të mirë në ofensivë dhe golat nuk po shkojnë në të njëjtën linjë me kualitetin tonë. Megjithatë, kjo nuk na pengon të jemi mes katër skuadrave më të mira të turneut. Sa i takon kritikave të tjera, ato nuk më interesojnë sepse mua më intereson vetëm atmosfera në brendësinë e kombëtares.

Mbappe? Stafi mjekësor bëri gjithçka për ta kthyer në formë, e dimë që ai nuk është në 100% e tij. Por, përpara ndeshjes me Portugalinë përveç hundës, pati edhe një problem me shpinën. Megjithatë, Mbappe është aty, edhe pse jo në 100% sërish kundërshtarët e dinë shumë mirë potencialin e tij”, u shpreh Deschamps.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...