Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Këshilla si ta vendosni parfumin që të zgjasë më gjatë

Extra AL PVC

Dëshironi të vendosni parfumin tuaj çdo mëngjes dhe të zgjasë deri në mbrëmje?

Vajzat e familjes mbretërore britanike dinë shumë mirë të jenë gjithmonë elegante dhe të nuhasin freski dhe nota të dallueshme parfumi. Kate dhe Meghan ndjekin me besnikëri rregullat e mëposhtme dhe kështu arrijnë të joshin të gjithë kudo që kalojnë me aromën e tyre të veçantë.

Lexoni këshillat mbretërore që do t’ju ndihmojnë, më poshtë:

1. Vendosni parfum në vendet ku ju rreh pulsi

Në fakt ka një arsye funksionale pse ne priremi të vendosim parfum në pikat tona të pulsit (si pjesa e brendshme e kyçeve dhe bërrylave, pas veshëve, anët e qafës, pjesa e pasme e gjunjëve, etj.): Lëkura është më e hollë në këto pjesë, që do të thotë se është më afër gjakut dhe nxehtësisë së trupit. Pra, me nxehjen e parfumit fillon procesi që duam, pra dalin aromat!

2. Mos e fërkoni parfuminPasi të keni spërkatur ose vendosur parfumin në pikat tuaja të pulsit, mund të jetë instinktive të fërkoni kyçet ose bërrylat për të …hequr aromën (veçanërisht nëse lëkura juaj është mjaft e lagur). Ky është një gabim i madh, sepse bën që parfumet më të mira të zbehen më shpejt!

3. Aplikojeni parfumin menjëherë pas dushitAplikoni parfumin tuaj menjëherë pas dushit, në lëkurë të lagur. Lëkura e lagur do të bllokojë aromën dhe do të parandalojë që pëlhurat delikate të rrobave tuaja të ndoten. Prisni disa minuta që parfumi të thahet përpara se të vishni rrobat tuaja. Nëse visheni shumë shpejt, aroma do të zbehet.

4. Spërkateni furçën tuajPër aromë shtesë në flokët tuaj, aplikoni një pjesë në furçën tuaj të flokëve dhe krehni. Shmangni spërkatjen direkt në flokë, pasi alkooli mund t’i dëmtojë ato.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...