Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Këngëtarja Sabrina Carpenter thyen rekordin e top-listave në Mbretërinë e Bashkuar, për tri javë rresht

Extra AL PVC

Sabrina Carpenter, këngëtarja amerikane që qëndron pas dy prej këngëve më të mëdha të kësaj vere, ka thyer një rekord të listës në Mbretërinë e Bashkuar, sipas Official Charts Company.

Ylli i lindur në Pensilvani është bërë artistja e parë femër që mban pozitën e parë dhe të dytë në tabelën e këngëve për tre javë rresht.

“Please Please Please” mbeti në vendin e parë në tabelën e kësaj jave, ndërsa kënga e saj e mëparshme “Espresso” qëndronte në vendin e dytë, shkruan BBC.

Beatles arritën të njëjtën arritje në vitet 1960, duke shënuar dyfishin e tabelës në dy raste të veçanta.

Kohët e fundit, Justin Bieber shënoi katër javë në dy vendet më të mira në 2015, ndërsa Ed Sheeran shënoi pesë javë në dy raste në 2017.

Pavarësisht se ishte në vendin e dytë, “Espresso” në fakt regjistroi pak më shumë transmetime (7.1m) në javën e fundit sesa “Please Please Please” (7m).

Të dyja këngët do të shfaqen në albumin e ardhshëm të Carpenter “Short ‘n Sweet”, i cili do të publikohet në gusht.

Të vetmet artiste të tjera femra që kanë mbajtur vendin numër një dhe dy në të njëjtën kohë janë Madonna (në 1985) dhe Ariana Grande (2019). Por Carpenter është e para që e bën këtë për tre javë rresht.

Videoklipi për “Please Please Please”, me protagonist të dashurin e Carpenter, aktori Barry Keoghan, deri më tani ka tërhequr më shumë se 44 milionë shikime në YouTube, ndërsa “Espresso” ka pothuajse dy herë më shumë.

spot_img

Të fundit

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald...

Krejt çka dihet për sulmin ndaj Donald Trump

Fjalimi i Donald Trump në Pensilvani para amerikanëve nuk...

Doja që Kurti të takohej me Richard Grenell, Evi Kokalari: Njerëzit afër Kurtit s`mu përgjigjen

Evi Kokalari, aktiviste shqiptaro-amerikane nga kampi republikan, ka folur në “Pressing” të T7, për një përpjekje që të bëjë të mundur një takim në...

Hoxhaj publikon fotografi me të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan James David Vance si kandidat për nënpresident në garën për zgjedhje presidenciale në Shtetet e Bashkuara, këtij...

Trump përzgjedh J.D. Vance për të garuar si nënpresident

Kandidati i pritur republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, e ka përzgjedhur senatorin republikan nga Ohajo James David Vance si kandidat për nënpresident...