Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Katër shenjat që tregojnë se i dashuri po ju fsheh diçka

Extra AL PVC

Të gjithë kanë sekrete që i mbajnë për vete, mirëpo çdo marrëdhënie duhet të bazohet tek besimi

Ndonjëherë është të vështirë të vendoset një kufi mes një çifti, mirëpo komunikimi është çelësi i një marrëdhënieje të suksesshme.

Sa herë ndjeni që partneri po ju fsheh diçka, kini parasysh këto 4 shenja që ai jua tregon pa dashje:

Ndryshimi i zërit

Nëse vini re një ndryshim në volumin e zërit të partnerit tuaj kur ata po flasin me ju, ta dini që mund të jenë duke ju gënjyer. Ata madje kapërdihen më shpesh dhe marrin frymë thellë. Këto janë reagime natyrore të trupit të tyre, kur nervozohen për diçka.

Ata e shmangnin shikimin sy më sy

Sytë mund të zbulojnë shumë emocione, kështu që nëse partneri juaj vazhdon të shmangë shikimin sy më sy, mund të ndodhë, sepse ata nuk duan që ju të shihni përmes tyre.

Ju mund të gjeni frikë në sytë e tyre dhe kjo është arsyeja pse ata përpiqen të mos krijojnë kontakt sy më sy.

Përgjigjet e pyetjeve tuaja janë të paqarta

Vini re diçka: kur e pyesni të dashurin për diçka, përgjigjja e tij është e paqartë. Sytë e tij lëvizin nga e majta në të djathtë. Diçka nuk po shkon mirë.

Një tjetër shenjë është kur ata i përgjigjen pyetjes me një pyetje. Në këtë rast, ata po mundohen të fitojnë kohë shtesë për të krijuar gënjeshtrën.

Gjuha e tyre e trupit tregon që ata janë nervozë rreth jush

Gjatë një bisede, nëse partneri juaj largon trupin e tyre nga ju, kjo mund të jetë një shenjë se ata kanë disa sekrete dhe nuk dëshirojnë që ato të zbulohen. Është mënyra e tyre e pavullnetshme, për t’u fshehur.

Gjithashtu, kafshimi i thonjve është një shenjë pasigurie ose ankthi, kur ata fshehin diçka. Nëse partneri juaj normalisht nuk i fut duart në xhepa, por papritmas fillon ta bëjë këtë gjë, kjo mund të jetë një shenjë që ata po përpiqen të ngushëllojnë veten, sepse e dinë që po bëjnë diçka të gabuar.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...