Të fundit:

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...

Drejtori i PK-së: Ushtrimet ushtarake u mbajtën poligonin e ushtrisë serbe

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Sveçla: Në tentimin për aneksimin e veriut është angazhuar Vuçiq

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, gjatë konferencës...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Vendor

​Tri vjet nga vdekja e këngëtares, Nexhmije Pagarusha

Sot mbushen tri vjet nga shkuarja në amshim e këngëtares, Nexhmije Pagarusha, e njohur si "Bilbili i Kosovës". E lindur në maj 1933 në Malishevë,...

Melinda Ademi shpërthen në deklarata të forta ndaj Kidës – Kur e kam taku nuk më ka…

Këngëtarja e njohur, Melinda Ademi është njëra nga këngëtaret më të dashura për publikun. Së fundi ajo kishte deklaruar se nuk po i pëlqen stili...

Labinot Tahiri ndan 2000 euro për katër komunat e prekura nga vërshimet

Pas vërshimeve që kanë përfshirë disa zona të Kosovës, janë shkaktuar dëme të mëdha në shtëpi e biznese të ndryshme. E një gjest human ndaj...

Irkenc Hyka bëhet baba për herë të parë, djalit të porsalindur i dedikon një këngë të re

Këngëtari dhe kompozitori i njohur shqiptar, Irkenc Hyka, është bërë baba për herë të parë. Lajmi është bërë i ditur në rrjete sociale në një...

Kolgeci: Ka vite që nuk blej prodhime serbe, besoj se janë të dëmshme

Ka tash e sa kohë që fushata e grupit “Besa-Besë” me sloganin “Mos bli prodhime serbe”, ka mobilizuar qytetarët e Kosovës. Kjo iniciativë ka gjetur...

17-vjeçarja shqiptare në garë të ngushtë për të përfaqësuar Belgjikën në Eurovision

Kënga “T'inquiète” e 17-vjeçares shqiptare, Gala Dragoti, është në mesin e shtatë këngëve finaliste në garën kombëtare të Belgjikës për të shkuar në Eurovision. Finalja e...

​“Halili dhe Hajria”, 59 vjet nga vënia në skenë e baletit të parë shqiptar

“Halili dhe Hajria” është një vepër baleti tërësisht shqiptare, e para në skenën e baletit shqiptar. Ishte 13 janari i vitit 1963, kur kompozitori Tish...

Getoar Selimit i hakohet faqja në Facebook?

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, duket se është duke u ballafaquar me probleme kibernetike këto ditë. Kjo pasi faqja e tij zyrtare në Facebook...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...

Drejtori i PK-së: Ushtrimet ushtarake u mbajtën poligonin e ushtrisë serbe

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Sveçla: Në tentimin për aneksimin e veriut është angazhuar Vuçiq

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, gjatë konferencës...

Spanjë: Shkon në 13 numri i të vdekurve në zjarrin që shpërtheu në klubin e natës

Ka arritur në 13 numri i të vdekurve nga...
spot_img