Të fundit:

OVL-UÇK i reagon presidentit kroat rreth deklaratës së tij se Kosova iu rrëmbye Serbisë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku...

MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

Sot, përgjatë konsultimeve politike mes Ministrive të Punëve të...

“Nëse themelohet Asociacioni, kërkesa e radhës do të jetë Republika Serbe”

Kryetari i komunës së Gjilanit nga radhët e Lëvizjes...
ISP BroadcastISP Broadcast

Vendor

Kolgeci: Ka vite që nuk blej prodhime serbe, besoj se janë të dëmshme

Ka tash e sa kohë që fushata e grupit “Besa-Besë” me sloganin “Mos bli prodhime serbe”, ka mobilizuar qytetarët e Kosovës. Kjo iniciativë ka gjetur...

17-vjeçarja shqiptare në garë të ngushtë për të përfaqësuar Belgjikën në Eurovision

Kënga “T'inquiète” e 17-vjeçares shqiptare, Gala Dragoti, është në mesin e shtatë këngëve finaliste në garën kombëtare të Belgjikës për të shkuar në Eurovision. Finalja e...

​“Halili dhe Hajria”, 59 vjet nga vënia në skenë e baletit të parë shqiptar

“Halili dhe Hajria” është një vepër baleti tërësisht shqiptare, e para në skenën e baletit shqiptar. Ishte 13 janari i vitit 1963, kur kompozitori Tish...

Getoar Selimit i hakohet faqja në Facebook?

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, duket se është duke u ballafaquar me probleme kibernetike këto ditë. Kjo pasi faqja e tij zyrtare në Facebook...

Shaqir Cërvadiku i zhgënjyer me Arbanën edhe emisionin e saj: Turp, kam pasur një respekt për Arbanën, por jam zhgënjyer

Këngëtari i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku, ka reaguar për rastin e Luizit njërin nga banorët e Big Brother Vip Albania. Ai në një postim në...

Yll Limani konfirmon lidhjen e dashurisë?

Këngëtari i njohur shqiptar, Yll Limani, është njëri ndër këngëtarët më të dashur për publikun. Ai është mjaft aktiv në rrjetet sociale ku shpesh poston...

Ironizon ‘Bufi’ me çmimin e vezëve: “Me tja nis me bo vo”

Shtrenjtimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur. Një rritje e madhe u vërejt ditën e djeshme. Për një pako me 30 kokrra vezë...

Sqaron Mozzik: Nuk kam bërë Haxh në Mekë, kam bërë Umre – Zoti ma mundësoftë edhe Haxhin

Reperi i njohur shqiptar, Mozzik, ka vizituar këto ditë dy vendet e shenjta: Mekën dhe Medinën. Teksa ka qëndruar në këto dy qytete kozmike të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

OVL-UÇK i reagon presidentit kroat rreth deklaratës së tij se Kosova iu rrëmbye Serbisë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku...

MPJ nënshkruan kornizë bashkëpunimi me Republikën e Maltës

Sot, përgjatë konsultimeve politike mes Ministrive të Punëve të...

OBSH: Covid-19, ende një emergjencë globale, i nevojshëm menaxhimi i kujdesshëm

"Mbetemi optimistë se brenda vitit të ardhshëm bota do...

Hyseni: Kurti e Osmani po ia rrezikojnë themelet Kosovës

Ish-ministri i jashtëm, Skënder Hyseni, ka reaguar lidhur me...

Deputetja shqiptare reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas...
spot_img