Të fundit:

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...

Aksidentohet një veturë e Policisë në Lipjan

Është aksidentuar dje një veturë e policisë në Lipjan. Përveç...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Vendor

Përfundon xhiro e 24, ja tabela e Superligës (FOTO)

Superliga e Kosovës e kompletoi sot edhe xhiron e 24 të këtij edicioni, ku dy derbi u zhvilluan të cilët nuk prodhuan fitues. Derbi mes...

​Thaqi për derbin me Ballkanin: E vendosin detajet

Xhiroja e 24-të sjell derbin ndërmjet Ballkanit dhe Dritës, ndërsa për këtë ndeshje foli edhe vet kryetrajneri i Dritës, Arsim Thaqi dhe futbollisti, Benjamin...

Hendboll/Kosova përballet sot me Bosnjë dhe Hercegovinën

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll do ta vazhdojë sot fazën e tretë kualifikuese drejt Kampionatit Evropian. Kosova përballet sot me Bosnjë dhe Hercegovinën me fillim...

Renditja tabelare në Superligë pas 23 xhirove

Me dy ndeshjet e zhvilluara të dielën është kompletuar edhe xhiro e 23-të e Superligës së Kosovës në futboll ku nuk kanë munguar disa...

​Prishtina dhe Ballkani ndajnë pikët në derbi

Derbi i madh i xhiros së 23-të në Superligën e Kosovës ndërmjet Prishtinës dhe Ballkani ka përfunduar pa fitues dhe me rezultatin 2-2. Të katër...

Malishevë: Fillon lirimi i hapësirave publike në rrugën “Ibrahim Mazreku”

Sikur edhe ishte paralajmëruar, nga sot ka filluar lirimi i hapësirës publike përgjatë rrugës "Ibrahim Mazreku" në qytetin e Malishevës. Lirimi i hapësirës publike,...

​FFK nis procedurë disiplinore ndaj Arsim Kabashit dhe Ilir Dajës

Trajneri i Ballkani Ilir Daja mund të dënohet nga Federata e Futbollit të Kosovës për shkak të reagimeve të tij gjatë ndeshjes ndërmjet Ballkanit...

​Sigal Prishtina “pushton” kreun e Superligës

Sigal Prishtina ka mundur kampionin e Kosovës, Golden Eagle Yllin me shifrat 74:54 (21:19, 25:11, 14:14, 14:10), në ndeshjen e fundit të javës së...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Finlanda mbyll pikëkalimet kufitare me Rusinë

Finlanda reagon ndaj hyrjes së paligjshme të emigrantëve përmes...

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë...

Arrestohen gjashtë persona për falsifikim të parasë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), dhe Policia...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...
spot_img