Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Sport

Shqiptari tregon si e futi dhe e valëviti flamurin në stadium mes serbëve

Bileta që kishte prerë shqiptari, Antan Metaj, i cili jeton prej 11 vitesh në Katar, për ndeshjen Zvicër -Serbi nuk e kishte të përcaktuar...

Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë, kjo është arsyeja

Pas fitores 3-2 ndaj Serbisë, entuziazmi rreth Granit Xhakës e tejkaloi hyrjen në 1/8 e finales për Zvicrën, por njeriu tjetër që dha kontribut...

Franca shkon në pushim me epërsi minimale ndaj Polonisë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ballafaqimit ndërmjet Francës dhe Polonisë. Fituesi i kësaj ndeshje do të shkojë në mesin e tetë skuadrave më...

Rikthehet Neymar, i gatshëm për sfidën me Korenë e Jugut

Sulmuesi i Brazilit Neymar duket se ka lënë prapa krahëve lëndimin e tij dhe tashmë është rikuperuar plotësisht. Kështu së paku ka konfirmuar trajneri i...

Ballkani mposhtë Llapin dhe i ofrohet Dritës në vetëm një pikë

Ballkani e ka regjistruar një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme por edhe shumë më të lehtë se sa pritej duke e mposhtur Llapin me rezultat...

Francë-Poloni, formacionet zyrtare

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira në Kupën...

Rama për Xhakën e Shaqirin: Po përdoren si “mish për top” për lojë luftërash ballkanike

Për paraqitjet e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit po vazhdon të flitet e komentohet gjithandej në vendet ballkanike dhe më gjerë pas fitores së...

​Mediumi zviceran: Rrnoftë Granit Xhaka

Granit Xhaka ishte edhe njëherë në qendër të vëmendjes në Kampionatin Botëror pasi ishte njëri nga më meritorët në radhët e Kombëtares së Zvicrës...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img