Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Shëndetësi

Dy operacionet më të shpeshta tek fëmijët janë bruhi dhe zorra qorre

Mbi 1 mijë pacientë janë operuar në Klinikën e Kirurgjisë së Fëmijëve të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), deri në nëntor të vitit...

Rritet numri i të prekurve nga gripi, IKShPK: Javën e parë të janarit u raportuan mbi 5 mijë e 700 raste

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se vetëm në javën e parë të janarit janë raportuar gjithsej 5 mijë e...

Shërbimet e kimioterapisë që jepen në Onkologji kalojnë përkohësisht në Mjekësinë Sportive

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, njofton se për shkak të renovimit të katit përdhesë të Klinikës së Onkologjisë, aty ku jepen shërbimet...

Kujdesi i duhur për foshnjat dhe fëmijët gjatë ditëve të ftohta të dimrit

Sa më të vegjël të jenë fëmijët, aq më shumë rrezikojnë nga uljet e temperaturës dhe sëmundjet, ndaj evitoni në maksimum daljet dhe siguroni...

Rreth 40 mijë raste të gripit sezonal nga tetori

Rreth 40 mijë raste të gripit sezonal janë regjistruar nga 2 tetori e deri më 7 janar, ka konfirmuar Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Gori: Infermierët s’mund ta kalojnë muajin me pagën aktuale, janë ndalur shujtat e s’po përkrahen financiarisht

Kryetarja e Odës së Infermierëve të Kosovës (OIK), Nexhmije Gori, ka thënë Ligji për Paga ka shtuar pakënaqësi të madha tek infermieret, pasi me...

Revoltohen infermierët/ A po rritet numri i atyre që po largohen nga Kosova

Numri i infermierëve të cilët po ikin nga Kosova , vazhdon të rritet nga viti në vit. Vetëm gjatë vitit 2023, 713 infermierë i...

Mjekët në Prishtinë përballen me një numër të madh pacientësh, janë në hall dhe me sjelljen e tyre!

Kohët e fundit është rritur dukshëm numri i pacientëve, të cilët po kërkojnë trajtim në qendrat e mjekësisë familjare. Kryeshefi i Qendrës Kryesore të Mjekësisë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_img