Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Bota

Kiev, shtatë të plagosur nga sulmi rus

Një vajzë 9-vjeçare është në mesin e shtatë personave që u plagosën pasi Rusia nisi një sulm ajror në Kiev të enjten, tha kryetari...

Polonia njofton se do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën

Një nga aleatët më të fortë të Ukrainës, Polonia, ka njoftuar se nuk do të furnizojë më armë vendin, pas përshkallëzimit të mosmarrëveshjes diplomatike...

Spitalet gjermane protestojnë për mungesën e fondeve

Profesionistët gjermanë të shëndetësisë organizuan protesta në qytete të ndryshme të mërkurën, duke kërkuar më shumë fonde për spitalet. Në Berlin, disa qindra protestues morën...

Paralajmëron presidenti zviceran se ngrohja globale kërcënon paqen botërore

Në një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, presidenti zviceran Alain Berset tha se ngrohja globale ka kaluar nga një...

Një anije mallrash rumune po fundoset pasi goditi një minë në Detin e Zi

Agjencia rumune e Shpëtimit Detar (MRCC) ka njoftuar se ka shpëtuar të gjithë anëtarët e ekuipazhit nga një anije që shpërtheu pasi goditi një...

Rritet numri i të infektuarve me Coronavirus në Gjermani

Rritet numri i të infektuarve me Coronavirus në Gjermani para vjeshtës dhe dimrit kur pritej një valë e re. Ministri gjerman i Financave, Christian...

Qeveria greke thotë se evidentimi i dëmeve nga përmbytjet po ecën me ritëm të shpejtë

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, u informua të martën për ecurinë e punës për lehtësimin e zonave të prekura nga përmbytjet, në një takim...

Në Sofje mbahet Forumi i Strategjisë së Robotikës 2023

Një forum për inovacione në robotikë dhe teknologji autonome, i titulluar "Forumi i Strategjisë së Robotikës 2023: Bullgaria në Epokën Dixhitale: AI, Automatizimi dhe...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img