Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ka një marrëveshje mes palëve, por kryetari i Komunës i del kundër transferimit të Greenwood: Nuk dua që klubi im të mbulohet nga turpi

Extra AL PVC

Olympique Marseille thuhet se ka arritur një marrëveshje me Manchester United për transferimin e Mason Greenwood, por ky transferim po has në kundërshtime të mëdha.

Kryebashkiaku i komunës së Marseille, Benoit Pavan ka reaguar hapur për një transferim të mundshëm, duke thënë se Greenwood nuk duhet të luaj për skuadrën e tij.

“Sjellja e Greenwood është e papërshkrueshme, e papranueshme. Goditja e gruas së tij. Pashë imazhe që më tronditën thellë. Të sulmosh gruan tënde në këtë mënyrë është e padenjë për një mashkull dhe besoj se nuk mund të ketë vend në këtë ekip”.

“Vlerat e qytetit dhe klubit të Marseille nuk janë asgjë tjetër veç kësaj. Është çdo gjë përveç racizmit, antisemitizmit. Është gjithçka, por… a mund ta imagjinoni dhunën ndaj grave? A e kuptoni këtë? Dhe ai dëshiron të luajë për Olympique de Marseille, Greenwood? Është një turp”.

“Unë do t’i kërkoj presidentit të Olympique de Marseille të mos transferojë Greenwood. Unë nuk dua që klubi im të mbulohet nga turpi i dikujt që godet gruan e tij”.

“Unë nuk dua që klubi im të mbulohet nga hiri i dikujt që godet kështu gruan e tij. Kjo nuk është e pranueshme”, deklaroi i pari i qytetit të Marseille.

Klubi francez është favoriti numër një për t’i siguruar shërbimet e Greenwood, pasi ka ofruar 32 milionë euro për transferimin e tij.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...