Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Ambasadori serb në Tiranë: Qëndrimi ynë ndaj Kosovës është diametralisht i kundërt me atë ndaj Shqipërisë

Sllobodan Vukçeviq, ambasadori i Serbisë në Tiranë, ka thënë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

“Jemi kthyer aty ku na takon”, Luis de la Fuente plot krenari pas kalimit të Spanjës në finale të Euro 2024

Extra AL PVC

Lamine Yamal dhe Dani Olmo shënuan golat për kombëtaren La Roja, pasi arritën gjashtë fitore nga gjashtë ndeshje në Euro 2024 – duke u bërë skuadra e parë ndonjëherë që fiton gjashtë ndeshje radhazi në një kampionat evropian.

Pjesa më e madhe e meritave për këtë do t’i shkojë trajnerit Luis de la Fuente, i cili ka organizuar këtë skuadër për në finale në turneun e tij të parë të madh si trajner i Spanjës.

Duke folur pas ndeshjes, De La  Fuente foli për krenarinë e tij që ekipi i tij spanjoll arriti në finalen e Euro 2024.

“Jemi shumë të lumtur, lumturia ishte tashmë e madhe që arrita këtu, por tani është shumë më e madhe. Ndjej shumë krenari për këta lojtarë, ata janë të jashtëzakonshëm, dinë të luajnë dhe t’i lexojnë ndeshjet në mënyrë të jashtëzakonshme”, ka thënë fillimisht De La Fuente pas ndeshjes.

“E kemi kthyer futbollin spanjoll aty ku i takon. Duhet të vlerësojmë atë që po bëjnë këta lojtarë. Duam të vazhdojmë të bëjmë histori, nuk duam të relaksohemi, duhet të qëndrojmë të përqendruar për të përballuar finalen në Berlin”.

Spanja do të përballet me Anglinë ose Holandën në finalen e së dielës, dhe për De La Fuenten, pak rëndësi ka se me kë do të përballet skuadra e tij.

“Nuk ka rëndësi se kush është kundërshtari, ne e kemi parë tashmë rrugëtimin që kemi bërë në këtë kampionat evropian. Janë dy rivalë të mëdhenj dhe ne i presim krahëhapur. Ne duam të fitojmë finalen”, përfundoi trajneri i Spanjës.

spot_img

Të fundit

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Veliaj takohet me kampionët olimpikë: Krenarë për punën dhe mesazhin që po i japin rinisë shqiptare

Kreu i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me kampionët...

Anulimi i konkursit për gradimin e policëve, Sveçla: Nuk pati keqpërdorime, vetëm disa lëshime

Policia e Kosovës njoftoi ditë më parë se ka marrë vendim për anulimin e konkursit për gradim në gradën rreshter, të shpallur më 12...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe Donald Trump kanë pikëpamje të ndryshme mbi çështjen e imigracionit. Dallimet e tyre mbi këtë...

Lojtarët e Spanjës po kërkojnë ‘hakmarrje’ ndaj yllit anglez për sjelljen e tij arrogante që shkaktoi përleshje masive

Një kontigjent i lojtarëve të Spanjës nuk e kanë harruar sjelljen e njërit prej yjeve të Anglisë në një ndeshje të mëparshme ndaj tyre. ‘Tre...