Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP Broadcast

Italia nis përpjekjet e saj për të ndihmuar Libinë e shkatërruar nga përmbytjet

ISP Broadcast

Italia të mërkurën nisi përpjekjet e saj të ndihmës për Libinë pasi ky vend i Afrikës së Veriut u godit nga përmbytjet shkatërruese ku mijëra persona mbetën të vdekur dhe shumë të tjerë mbetën të pastrehë.

Dy aeroplanë të Forcave Ajrore C 130 J u ngritën nga aeroporti i Pizës të mërkurën për të transportuar ekspertë të menaxhimit të ujit nga brigada e zjarrfikësve dhe pajisjet e tyre përkatëse dhe materialin logjistik, shkruan ANSA, transmeton KosovaPress.

Ndërkohë, anija San Giorgio e Marinës është nisur për në Derna për të ndihmuar në garantimin e operacioneve logjistike.

“Ministria e Mbrojtjes dhe forcat e armatosura do të japin mbështetjen maksimale për të ndihmuar popullin libian, i cili është goditur nga një përmbytje shkatërruese”, tha ministri i Mbrojtjes Guido Crosetto.

Për më tepër, anija San Marco e Marinës mund të përdoret për të transportuar personelin e Departamentit të Mbrojtjes Civile dhe të Kryqit të Kuq Italian për të ndihmuar në përpjekjet e ndihmës dhe për të sjellë materiale.

Kjo mund të përfshijë dy helikopterë që do të përdoren për operacionet e kërkim-shpëtimit.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë, Besnik Bislimi, priti në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të vendit ku terroristët serbë u përgatitën për sulmin në Banjskë. Ai gjithashtu ka prezantuar edhe momentin...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha së bashku me ministrin e Brendshëm, Xhelal Sveçla kanë prezantuar prova të reja të grupit...