Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

ISP Broadcast

Derisa kamionçina plotësisht e shumëpritur Tesla Cybertruck i afrohet fillimit të prodhimit këtë verë, gjithnjë e më shumë prototipa janë parë duke qarkulluar në rrugët e Kalifornisë, ku Tesla ka selinë e tij inxhinierike.

Tani imazhe të tjera janë postuar në forumin e Cybertruck Owners Club nga një përdorues që tregojnë atë që duket të jetë prototipi Beta i automjetit, por këtë herë i mungonte fshirësi i tij masiv i vetëm i xhamit.

Megjithatë, me një inspektim më të afërt, duket se boshti i fshirësit është ende aty, në këndin e poshtëm të anës së shoferit, por është e paqartë pse makina po lëvizte pa këtë mjet thelbësor.

Fshirësja e Cypertruck ka qenë pjesë e debatit edhe më parë nga të apasionuarit dhe mjeshtrit e makinave, me disa që argumentojnë se nuk do të jetë në nivelin e duhur për të pastruar të gjithë xhamin e përparmë siç duhet, për të cilën Elon Musk u përgjigj me një postim në Twitter në vitin 2021 se konfigurimi që ne kemi parë herë pas here nuk është versioni i prodhimit, duke shtuar se një zgjidhje ideale do të ishte një “fshirëse e vendosshme që ruhet në bagazhin e përparmë”. /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...