Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

ISP Broadcast licenson edhe platformën Digit ARB

ISP Broadcast

Të hënën u mbajt mbledhja e katërt e Komisionit të Pavarur të Mediave (KPM) ku në këtë mbledhje janë licencuar edhe 14 kanalet e Isp Broadcast.

Pas një pritje shumë të gjatë sot KPM-ja kalon 14 kanale tjera shtesë konkretisht: “ARB Aksion”, “ARB Aventura”, “ARB Film”, “ARB Hits”, “ARB Komedi”, “ARB Max”, “ARB Mrekulli”, “ARB Nostalgjia”, “ARB Premier”, “ARB Shqip”, “ARB Triller”, “Arbëria”, “Florinjët” dhe “Sport ALB”.

Sot ISP Broadcast zyrtarisht ka 27 kanale të licencura, në dy platforma, Isp Channels dhe Digit Arb, njëkohësisht nga sot jemi dhe lider në tregun medial.
Gjithashtu zyrtarisht dhe TV Arbëria është i certifikuar.

Në platformën Digit Arb nuk do të mungojnë risitë nga më të fundit të filmave nga kinemat më prestigjoze botërore.

ISP Broadcast ju njofton se ky është vetëm fillimi pasi do të ketë risi të reja në rrjetin e internetit ku në fund të muajit shtator do të prezantojnë dhe WIFI 7G për biznese.

Dihet tashmë se ISP Broadcast ka startuar dhe me wifi 6G, teknologjinë e fundit të internetit të parët në Ballkan, të cilën mund ta shijojnë telefonat e rinj dhe në fund të shtatorit do të prezantojnë edhe wifi 7G pas daljes së iphone 15.

ISP Broadcast është dhe do të mbetet lider në tregun medial me shërbime të internetit dhe televizionit.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...