Kryediplomatja japoneze: Paqja dhe stabiliteti, vendimtare për Evropën

Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, Yoko Kamikawa,...

Osmani takoi homologun lituanez Nauseda: Kosova është thellësisht mirënjohëse për përkrahjen e Lituanisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

I jepet lamtumira e fundit futbollistit Erion Kajtazit

Extra AL PVC

Familjarë, bashkëlojtarë, trajnerë, mësimdhënës, shokë e miq të shumtë ia dhanë sot lamtumirën Erion Kajtazit, djaloshit, futbollistit mitrovicas i cili humbi jetën në fushën e lojës pas një sulmi në zemër.

Në ceremoninë e varrimit të tij morën pjesë edje presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Hajylla Çeku dhe figura të tjera publike.

Për Erionin, kryetari i FFK-së, Agim Ademi ka shkruan në “Facebook: duke e cilësuar si një ndër talentët më të mëdhenj të gjeneratës së tij.

“Eri shquhej si njëri nga talentet më të mëdhenj të gjeneratës së tij dhe ishte shembull në fushën e gjelbër. Ai e dha kontributin e tij edhe në fanellën e Kombëtares U17, derisa ishte afër transferimit në futbollin evropian, atje ku synonte ta ndërtonte karrierën e tij të bujshme.”, ka shkruar Ademi në “Facebook”.

/TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Tomë Gashi për rastin e Faton Hajrizit: Kriminelit nuk i jepet hapësirë mediale në asnjë vend të botës

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vrasjes së Faton...

Biden i izoluar në shtëpi për shkak të Covid, ka mesazhe për Trump: Ne mundemi dhe do ta mposhtim atë tek kutia e votimit

Presidenti Joe Biden bëri thirrje të premten për bashkim...

Kryediplomatja japoneze: Paqja dhe stabiliteti, vendimtare për Evropën

Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, Yoko Kamikawa,...

Osmani takoi homologun lituanez Nauseda: Kosova është thellësisht mirënjohëse për përkrahjen e Lituanisë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër...

Tomë Gashi për rastin e Faton Hajrizit: Kriminelit nuk i jepet hapësirë mediale në asnjë vend të botës

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vrasjes së Faton Hajrizit, që dyshohej për vrasjen e një polici serb dhe plagosjen e një tjetri. Gashi në...

Biden i izoluar në shtëpi për shkak të Covid, ka mesazhe për Trump: Ne mundemi dhe do ta mposhtim atë tek kutia e votimit

Presidenti Joe Biden bëri thirrje të premten për bashkim të partisë për ta mposhtur atë që e quajti “vizion i errët” që përfaqëson kundërshtari...

Kryediplomatja japoneze: Paqja dhe stabiliteti, vendimtare për Evropën

Ministrja e Punëve të Jashtme të Japonisë, Yoko Kamikawa, gjatë takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, tha se paqja dhe stabiliteti janë vendimtare...