Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Gërvalla: Nesër, hapi gjigant drejt anëtarësimit në KiE

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

I jepet lamtumira e fundit futbollistit Erion Kajtazit

Extra AL PVC

Familjarë, bashkëlojtarë, trajnerë, mësimdhënës, shokë e miq të shumtë ia dhanë sot lamtumirën Erion Kajtazit, djaloshit, futbollistit mitrovicas i cili humbi jetën në fushën e lojës pas një sulmi në zemër.

Në ceremoninë e varrimit të tij morën pjesë edje presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Hajylla Çeku dhe figura të tjera publike.

Për Erionin, kryetari i FFK-së, Agim Ademi ka shkruan në “Facebook: duke e cilësuar si një ndër talentët më të mëdhenj të gjeneratës së tij.

“Eri shquhej si njëri nga talentet më të mëdhenj të gjeneratës së tij dhe ishte shembull në fushën e gjelbër. Ai e dha kontributin e tij edhe në fanellën e Kombëtares U17, derisa ishte afër transferimit në futbollin evropian, atje ku synonte ta ndërtonte karrierën e tij të bujshme.”, ka shkruar Ademi në “Facebook”.

/TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të...

Gërvalla: Nesër, hapi gjigant drejt anëtarësimit në KiE

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e...

OpenAl njofton për hapjen e zyres së re në Japoni, e para në Azi

OpenAl po zgjerohet edhe në Japoni me një qendër...

Angazhimi “i hekurt” i SHBA për mbrojtjen e Izraelit nuk do të ndryshojë

SHBA përsëriti sot se angazhimi i saj për mbrojtjen e Izraelit mbetet “i hekurt” dhe se nuk dëshiron të shohë një luftë më të...

Pse disa njerëz nuk e gjejnë dot dashurinë e vërtetë?

Pavarësisht zhvillimit të rrjeteve sociale, rreth 50% e të rriturve kanë vështirësi në gjetjen e një partneri. Shumë prej jush mbase nuk e dinë...

Gërvalla: Nesër, hapi gjigant drejt anëtarësimit në KiE

Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, një ditë para mbledhjes së Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës e...