Të fundit:

​Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William...

Cilat janë efektet e ngrohjes globale

Efektet e ngrohjes globale mund të shihen dhe ndjehen...

Walker: Qesharake të mbahen në paraburgim krerët e UÇK-së, në Hagë po ndodhë drejtësi e shtrembëruar

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William...
ISP BroadcastISP Broadcast

​Hasanpapaj: Marrëveshja s’ka dobi nëse Kurti s’i siguron pesë njohje nga vendet e BE-së

ISP Broadcast

Bardhyl Hasanpapaj tha se nëse kryeministri, Albin Kurti përmes arritjes së marrëveshjes finale me Serbinë, në kuadër të dialogut me Serbinë, arrin t’i sigurojë pesë njohje nga pesë vendet e BE-së, Kosova më s’do të ketë nevojë për asgjë.

Komentatori politik, po ashtu tha se drafti i statutit të Asocacionit të Komunave me Shumicë Serbe, do të negociohet nga Kosova e Serbia në çdo lloj formati.

Sipas tij, Asociacioni më nuk është mundësi zgjedhjeje, pasi siç tha Hasanpapaj do të bëhet me apo pa këtë Qeveri.

“Nëse Kurti, si kryeministër arrin me një marrëveshje t’i sigurojë pesë njohje të pesë shteteve të BE-së, me këtë marrëveshje, s’kemi nevojë për asnjë gjë tjetër. Nëse kjo marrëvehsje nuk i siguronë të paktën pesë njohje të BE-së, atëhëre kjo marrëveshje s’ka asnjë dobi. Drafti i statutit të Asociacionit do të negociohet në çdo llojë formati”, tha Hasapapaj. /Gazeta10

 

spot_img

Të fundit

​Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha sot se Franca nuk...

​Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William...

Cilat janë efektet e ngrohjes globale

Efektet e ngrohjes globale mund të shihen dhe ndjehen...

Roma e merr vendimin e parë ndaj Zaniolos, italiani përjashtohet nga planet e klubit

Raportet mes Romës dhe Nicolo Zaniolos po vazhdojnë të...

​Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha sot se Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë, por ai parashtroi kushte të...

​Walker: Asociacioni nuk është mirë të krijohet

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se Asociacioni i një grupi të ndarë nuk është një zhvillim pozitiv,...

Cilat janë efektet e ngrohjes globale

Efektet e ngrohjes globale mund të shihen dhe ndjehen në të gjithë planetin. Ngrohja globale, graduale e sipërfaqes së Tokës, oqeaneve dhe atmosferës, shkaktohet...